Léto je za dveřmi! Užijte si ho s našimi audio vychytávkami

Petra Vajová (22.5.2023)

Hudba je lék! To se ví už dlouho a bez ní si většina lidí (nejen) letní sezónu nedokáže představit. Ať už posloucháte muziku při sportu, procházkách nebo třeba doma při vaření, sami víte, jaký blahodárný účinek na vás má. Za posledních pár let se rozmohly také audioknihy a podcasty, a proto jsme se rozhodli vytipovat sluchátka a reproduktory od Xiaomi pro váš jednodušší výběr.

Skvělá bezdrátová sluchátka s příjemnou cenovkou, to jsou Redmi Buds 4 Pro

Jako první musíme doporučit naprosto skvělá bezdrátová sluchátka Redmi Buds 4 Pro, která jsou vybavena zcela novým systémem duálních dynamických měničů. Tyto měniče zajišťují naprosto skvělý zvuk, čisté výšky a bohaté basy. Kromě toho mají sluchátka certifikaci Hi-Res Audio Wireless a disponují zcela novým pohlcujícím zvukovým systémem, který využívá vlastní zvukový algoritmus k simulaci reálného zvuku. Také díky funkci aktivního potlačení hluku skládající se ze 3 režimů účinně snižují nežádoucí ruch až o 43 dB a blokují tak až 99,3 % vnějšího hluku. To oceníte hlavně při venkovních aktivitách nebo procházkách, případně při poslechu v kanceláři, kde vás může rušit okolí.

Na jedno nabití budete poslouchat hudbu ve sluchátkách až 9 hodin, v případě použití s nabíjecím pouzdrem dokonce až 36 hodin! Sluchátka se navíc ovládají velmi jednoduše pouhým poklepáním konečky prstů. Za nás výborná volba!

Redmi Buds 4 Pro Noise Cancellation

FlipBuds Pro jsou ideální pro náročné hudební fajnšmekry

Dražší variantou bezdrátových sluchátek od Xiaomi jsou FlipBuds Pro. Stejně jako Redmi Buds 4 Pro jsou vybaveny funkcí aktivního potlačení hluku (ANC), kdy tato funkce dokáže ztlumit okolní hluk na hodnotu 40 dB, což výrobce Xiaomi srovnává s hlasitostí „hluku“ v knihovně. Sluchátka Mi FlipBuds Pro mají tři integrované mikrofony – jeden zachycuje hlas reproduktoru během hovoru, druhý poslouchá vnější hluk a izoluje jej, zatímco třetí zajišťuje, aby omylem nedošlo ke ztlumení hlasu uživatele. Také nechybí 3 režimy eliminace vnějšího šumu, které volíte podle toho, v jak hlučném prostředí se zrovna nacházíte.

FlipBuds Pro se umí bezproblémově přepínat mezi smartphonem a notebookem (díky funkci Dual Device Intelligent Connection) a ovládají se také poklepáním prsty – dlouhým stiskem na levé nebo na pravé sluchátko nastavíte úroveň potlačení šumu, jedním dotykem zastavíte, a naopak spustíte přehrávání hudby nebo budete moct přijmout příchozí telefonní hovor. Dvojitý stisk pak umožní hovor odmítnout nebo přejít na další skladbu v playlistu.

Co je ovšem na těchto sluchátkách to nejlepší? Jejich výdrž. Bez adaptéru totiž vydrží na jedno nabití až 28 hodin! A za jak dlouho je nabijete do plna? Za pouhých 35 minut.

Varianta pro děti nebo seniory? Drátová sluchátka Mi In-Ear Headphones Basic

Existuje spousta lidí, kteří stále preferují klasická drátová sluchátka. Důvod je především ten, že chtějí mít jistotu, že sluchátka neztratí. Dalším důvodem je samozřejmě zvyk – drátová sluchátka jsou tady s námi mnohem déle než ta bezdrátová. Pokud patříte k těm „konzervativnějším“ typům nebo se obáváte, že vaše dítko bezdrátové pecky ztratí, doporučujeme Mi In-Ear Headphones Basic.

Jedná se o špuntová sluchátka s 3,5mm jack konektorem, která můžete používat i pro telefonování. Mají zabudovaný mikrofon a jsou lehká, s jednoduchým designem a kvalitním přehráváním zvuku (32Ω). Pokud váháte a říkáte si, že sluchátka za nízkou cenu nemohou kvalitně reprodukovat hudbu, musíme vám oponovat. Pro běžné denní používání jsou naprosto ideální variantou a hlavně – pokud je vaše dítko ztratí, nebude vás to tolik bolet.

Sluchátka Xiaomi Mi Piston 3 Color edition

Co by to bylo za párty bez pořádné hudební kulisy! Mi Outdoor speaker nesmí chybět

Sezóna grilovaček je za dveřmi a jistě oceníte hrající „bedničku“, kterou si můžete přenášet, jak je libo. Přenosné speakery jsou vhodné také do interiérů – pustíte si svoji oblíbenou hudbu třeba při vaření, při cvičení nebo při meditaci. My doporučujeme Mi Outdoor Speaker, který nabízí snadnější a stabilnější připojení díky přenosovému systému Bluetooth v5.0. Rychlé spárování s vaším mobilním telefonem vám dává možnost si také vyřizovat hovory prostřednictvím tohoto zařízení. Mi Outdoor Speaker je osazený kvalitním reproduktorem (52 mm) a spolu s výkonnými basami a vysoce kvalitními výškami se vám dostane špičkového zvuku ve vysokém rozlišení s hudebním výkonem 8 W. Díky kapacitě baterie 2 600 mAh se můžete těšit na 8 hodin intenzivního přehrávání! Navíc je reproduktor chráněn certifikací IP55, která ho chrání před vodou a prachem. Vodotěsný ale není – takže buďte při letních hrátkách opatrní.

Mi Portable Bluetooth Speaker si s sebou můžete vzít prakticky kamkoliv

Levnější variantou je Mi Portable Bluetooth Speaker, který má stejně jako Mi Outdoor Speaker zabudovanou baterii s kapacitou 2 600 mAh. Vydrží tak přehrávat hudbu až 13 hodin (při 50% hlasitosti) a poté ho snadno a rychle nabijete (do plna za 4 hodiny) skrze USB-C kabel. Pomocí Bluetooth 5.0 technologie repráček jednoduše spárujete se svým mobilním telefonem. Prostřednictvím funkce True Wireless Stereo dokonce umožňuje bezdrátové propojení rovnou 2 reproduktorů do jednoho kompatibilního zařízení. Tyto 2 reproduktory zajišťují kvalitní stereofonní zvuk. Mi Portable Bluetooth Speaker je ale lépe chráněn proti vodě – díky certifikaci IPX7 jej do ní můžete ponořit, ale i tak to pro jistotu nedoporučujeme. S repráčkem také není problém vyřizovat telefonní hovory.

Zaujal vás tento článek? Daný produkt můžete přímo zakoupit.

Item 1 of 8