Souboj hodinek: Xiaomi Watch S1 vs. Xiaomi Watch S1 Active

Martin Beránek (24.5.2022)

Spolu s globálním uvedením řady 12 představilo Xiaomi i dvojici chytrých hodinek S1, které sdílejí stejný software a chytré funkce, ale navenek jsou velmi odlišné a hlavně – cílí na různé uživatele, kdy S1 jsou elegantní, prémiové hodinky, zatímco S1 Active jsou spíše sportovním modelem s více mladistvým designem. 

Xiaomi Watch S1 Xiaomi Watch S1 Active
Parametry Xiaomi Watch S1 Xiaomi Watch S1 Active
Rozměry 46,5 × 46,5 × 11 mm 46,5 × 47,3 × 11 mm
Hmotnost 52 g 36 g
Šířka řemínku 22 mm 22 mm
Materiál přední strana safírové sklíčko, rámeček z nerezové oceli, zadní strana plast přední strana sklo, hliníkový rámeček, zadní strana plast
Displej 1,43" AMOLED, barevný, dotykový 1,43" AMOLED, barevný, dotykový
Rozlišení 466 × 466 pixelů 466 × 466 pixelů
Kompatibilita OS Android, iOs Android, iOs
Aplikace Mi Fitness Mi Fitness
Kapacita baterie 470 mAh (typ Li-Po) 470 mAh (typ Li-Po)
Bezdrátové nabíjení QI ANO ANO
Výdrž baterie až 12 dní při běžném používání až 12 dní při běžném používání
Senzory optický senzor tepové frekvence, akcelerometr, gyroskop, kompas, barometr, snímač SpO2 optický senzor tepové frekvence, akcelerometr, gyroskop, kompas, barometr, snímač SpO2
NFC ANO ANO
GPS ANO ANO
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n Wi-Fi 802.11 b/g/n
Konektivita Bluetooth 5.2 Bluetooth 5.2
Reproduktor a mikrofon ANO ANO
Voděodolnost do 5 ATM ANO ANO
Počet sportovních režimů 117 117
Ostatní funkce Zobrazení notifikací z mobilu, stav baterie, funkce hledání telefonu, monitoring spánku, dálková spoušť pro fotoaparát Zobrazení notifikací z mobilu, stav baterie, funkce hledání telefonu, monitoring spánku, dálková spoušť pro fotoaparát

Zdaleka nejpůsobivějším aspektem u těchto smartwatch bude bezesporu poměr cena/výkon – oboje jsou rychlé, výkonné, skvěle vypadají a ve srovnání se svou přímou konkurencí jsou i cenově dostupné. Xiaomi Watch S1 a S1 Active jsou ale víc než jen levnější volba. Jedná se o skvělé hodinky, které pokrývají téměř všechny potřeby svých majitelů!

U Xiaomi S1 nenajdete žádné velikostní rozdíly – Watch S1 i Watch S1 Active mají 46mm pouzdra, 1,43palcový displej a rozlišení 466 × 466 obrazových bodů. Jsou ostré a detailní. Jsou schopné dosáhnout jasu až 450 nitů v silném světle, takže nebudete mít problémy s čitelností.

Xiaomi Watch S1 váží něco málo přes 70 g (včetně řemínku). Jejich pouzdro je jednoduché a stylové, je vyrobené z nerezové oceli 316L a působí kvalitním dojmem. Můžete je mít v černé nebo stříbrné barevné variantě. Varianta Black má kartáčovaný vzhled, zatímco stříbrná Silver je lesklá. Výrobce Xiaomi tvrdí, že každé pouzdro je individuálně leštěné.

Naopak Watch S1 Active jsou mnohem lehčí než S1. Se silikonovým páskem váží něco málo přes 50 g. Pouzdro je vyrobeno z polyamidu vyztuženého skelnými vlákny, který působí jako plast. Sklíčko hodinek je mírně zapuštěno pod fyzickým rámečkem. To slouží jako ochrana skla před poškrábáním.

Xiaomi zde použilo 22mm standard pro řemínky, což je skvělá věc, protože nabídka je v této velikosti zdaleka nejširší, a vy si jej tak můžete snadno vyměnit za jakýkoli jiný 22mm řemínek.

Oba modely fungují na stejném principu – máte k dispozici dvě fyzická tlačítka na pravé straně, kdy jedním se dostanete do hlavní nabídky a otevřete nabídku aplikací, zatímco druhé je přizpůsobitelné, ale vstoupíte skrze něj do seznamu sportovních režimů (který si také budete moct uzpůsobit dle svých preferencí).

Aplikace Mi Fitness je uživatelsky velmi příjemná. Funguje jako centrum pro vaše údaje o kondici a zdraví a také jako místo pro změnu nastavení chytrých hodinek, jako je například změna vzhledu ciferníku. Získáte přibližně 8 předinstalovaných ciferníků a více než 200 dalších, které si můžete stáhnout.

Google Play App Store

Chytré notifikace nechybí ani na Watch S1 ani na Watch S1 Active. Na obou hodinkách budete dostávat upozornění z vašeho smartphonu. Ale nemůžete odpovědět ze samotných hodinek – dokonce ani z předem vybrané sady emotikonů. Vibrace na Xiaomi Watch S1 a S1 Active jsou velmi silné. Je proto nepravděpodobné, že zmeškáte hovor, oznámení nebo budík.

Setkáte se zde až se 117 sportovními režimy k zaznamenávání, nabízí neustálé sledování srdeční frekvence a kyslíku v krvi a také VO2 Max během tréninku. Sledování spánku je automaticky zapnuto. Proto pokud hodinky nosíte do postele, budou sledovat a následně v aplikaci vyhodnotí váš spánek.

Důležitou informací zcela bezesporu bude, že oba dva modely disponují GPS a funkcí NFC.

K dispozici máte elegantní aplikaci pro ovládání fotoaparátu, která používá hodinky k pořizování fotografií na vašem telefonu. Aplikaci fotoaparátu na telefonu si musíte otevřít sami, jinak klepnutím na spoušť na hodinkách jen změníte hlasitost telefonu.

Výdrž baterie je u Xiaomi Watch S1 a Watch S1 Active vynikající. Xiaomi uvádí až 12 dní, což je úžasný parametr!

A na závěr si tedy řekněme – jsou Xiaomi Watch S1 ať už v klasické nebo sportovní verzi dobré chytré hodinky? Určitě ano a to hned z několika důvodů – skvělý hardware za velmi slušné peníze, veškeré požadované funkce a hlavně potenciál vzhledem ke zřejmému odhodlání společnosti Xiaomi poskytovat softwarová vylepšení.

Zaujal vás tento článek? Daný produkt můžete přímo zakoupit.

Item 1 of 7